Hall of Fame Hall of Fame

Graduate Class of 2013

Graduate Class of 2012

Graduate Class of 2011

Graduate Class of 2010

Graduate Class of 2009

Graduate Class of 2008

Graduate Class of 2013

Diploma in International Freight Management

  1. Herman Bin Jaaffar (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Pauline Han (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Cheok Swee Keng (Book Prize Winner)
  4. Chong Mee Fang (Book Prize Winner)
  5. Grace Marie D/O Joseph (Book Prize Winner)
  6. Khoo Gek Koon (Book Prize Winner)
  7. Lim Chai Yin (Book Prize Winner)
  8. Nor Azam Bin Hamson (Book Prize Winner)
  9. Wong Wan Yun (Book Prize Winner)
  10. Adis Lia Enna Bte Abdul Rahim
  11. Cheng Ee Pei
  12. Chew Hong Bee (Zhou Fengmei)
  13. Chong Teck Chun
  14. Goo Chew Yap
  15. Haikal bin Abdul Rashid
  16. Hoo Ai Chen
  17. Kee Hui Peng
  18. Koh Ser Hoong, Grace
  19. Koong Yuen Ting
  20. Lee May Kwan Sandy
  21. Lim Geok Ting
  22. Lim Wy Gynn
  23. Lingeswaran A/L Santrasegeren
  24. Mok Yan Ni
  25. Nahzlin bt Mohamed Shariff
  26. Ngh Hwee Ping
  27. Phoon Oi Ling
  28. Ryan Tay Wee Chow
  29. Shia Cheng Hon Chris
  30. Su Choon Chin
  31. Tan Siew Kiang
  32. Tay Kai Swee
  33. Wong Shing Erh Regine

Diploma in Integrated Logistics Management

  1. Guan Zuwu (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Lim Wan Tin (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Judaidi Bin Abu (Book Prize Winner)
  4. Liu JianHao (Book Prize Winner)
  5. Ten Chong Fu (Book Prize Winner)
  6. Abdul Hakam
  7. Ang Mei Hui
  8. Badai Hasyimi bin Sawandi
  9. Chia Sim Chuah
  10. Huang Zhanghui
  11. Jenny Wong Yee Quen
  12. Kamal Bahrin Bin Abdul Wahab
  13. Lee Phooi Ying
  14. Lee SiHui
  15. Lim Seng Hui
  16. Mohamed Farouk Bin Jailabdeen
  17. Mohammad Nizam Bin Mohamed Yasin
  18. Moo Chui Mei
  19. Muhammad Fairoz Bin Mohd Nor
  20. Oh Hwei Luan
  21. Tan Qi Fan
  22. Tan Siow Boon

Higher Diploma in Supply Chain Management

  1. Andson Yor Soon Leng (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Seng Lai Yee (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Ang Boon Wah (Book Prize Winner)
  4. Loo Lay Yeo (Book Prize Winner)
  5. Wong Lai Yoke (Book Prize Winner)
  6. Ang Li Fern
  7. Ang Sew Kee Cynthia
  8. Aw Zhi Xiang
  9. Low Kian Hong
  10. Lum Chee Meng
  11. Muhammad Suffian Bin Supani
  12. Teh Lu Shen

Back to top

Graduate Class of 2012

Diploma in International Freight Management

  1. Chao Tzouh Yih (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Loh Shu Qing (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Pheh Xiaofang (Best Achiever & Book Prize Winner)
  4. Wong Siew Huey (Best Achiever & Book Prize Winner)
  5. Chua Charmaine (Book Prize Winner)
  6. Kamariah Bt Ismail (Book Prize Winner)
  7. Kor Kok Tiong (Book Prize Winner)
  8. Liew Hwee Teng (Book Prize Winner)
  9. Toh Ah Ang (Book Prize Winner)
  10. Wong Wai Sin (Book Prize Winner)
  11. Alfian bin Jumahat
  12. Arman Shah bin Rahmad
  13. Au Yong Sun Sun
  14. Chai Pei Foon
  15. Cheah Bee Yee Josephine
  16. Cheng Ee Pei
  17. Chin Sook Ping
  18. Chin Wan Yok
  19. Chong Teck Chun
  20. Fazlina Bt Ahmad
  21. Goh Sin Hee
  22. Grace Ling Yu Ling
  23. Haikal bin Abdul Rashid
  24. Hasnuddin Hussien
  25. Herman bin Amin
  26. Hoa Wai Fong Winnie
  27. Hoo Ai Chen
  28. Karen Lim Yi Ping
  29. Koong Yuen Ting
  30. Lee Choon Yen
  31. Leow Wee Tiong
  32. Liew Siew Moi
  33. Lim Cheng Hoo
  34. Lim Yong Soon
  35. Ling Wei Sen Dennis
  36. Low Zhi Hui Kavan
  37. Loy Chye Loong
  38. Marie Leppago
  39. Merene Eng Hui Peng
  40. Mohamad Hirman bin Atnen
  41. Myat Noe Aye
  42. Nor Azian Bt Abdul Aziz
  43. Saad bin Abdul Rahman
  44. Sharifah Rodiah Bt Mohamad
  45. Siti Hapsah Bt Makmoer
  46. Sofina Santose
  47. Soon Wei Kun
  48. Suaidah Binte Senin
  49. Tan Mei Xuan

Diploma in Integrated Logistics Management

  1. Chiam Boon Eng (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Goh Wee Leong Lyon (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Ong Lie Shun (Best Achiever & Book Prize Winner)
  4. Razali Bin Mustapa (Best Achiever & Book Prize Winner)
  5. Tan Tow Kwang (Chen Daoguang) (Best Achiever & Book Prize Winner)
  6. Chen Chee Hwei, Jeffrey (Book Prize Winner)
  7. Goh Kiang Sing (Book Prize Winner)
  8. Hasrin Bin Ismail (Book Prize Winner)
  9. Lee Mei Qi, Michelle (Book Prize Winner)
  10. Lim Pei Yee (Book Prize Winner)
  11. Lim Soon Lye (Book Prize Winner)
  12. Lina Sim (Book Prize Winner)
  13. Mahen bin Rahman (Book Prize Winner)
  14. Mastura Bte Roa (Book Prize Winner)
  15. Muhammad Shukri bin Mustaffa (Book Prize Winner)
  16. Ong Jian Chao (Book Prize Winner)
  17. Ong Lay Choo (Book Prize Winner)
  18. Pick Boon Hau (Book Prize Winner)
  19. Poon Kiok Kiang Jonathan (Book Prize Winner)
  20. Rick Koh Chong Ming (Book Prize Winner)
  21. Tay Khai Wah (Book Prize Winner)
  22. Wong Kok Ling (Book Prize Winner)
  23. Xu Xiang Qing Emily (Book Prize Winner)
  24. Abdul Hafiz bin Abu Bakar
  25. Abdul Rahman bin Anuar
  26. Abdul Razak bin Johar
  27. Andrew Leong Hong Teck
  28. Ang Huey Irene
  29. Ang Shen Cheng
  30. Chen Han Ping
  31. Chew Kian Yong
  32. Chia Chin Hwee
  33. Eddie Nor Ali Dahl
  34. Fok Mei Khim
  35. Fun Yuan Xiang
  36. Han Yong Cheng
  37. Ho Sze Yen, Marc
  38. Hoh Sung Te
  39. Jessis Owng Poh Keng
  40. Joe Wang Jun Rong
  41. Jon Lee Kwee Seng
  42. Jothi Packiam Solomon Nirmala Nathan
  43. Jyama Subramaniam
  44. Kamarudin Bin Pawanchee
  45. Kamis Bin Junid
  46. Lee Chiew Hoon
  47. Lee Rui Jian
  48. Liew Ti Siang
  49. Lim Bee Choo
  50. Lim Cheng Siong
  51. Lim Chun Mei
  52. Lim Mei Kun
  53. Lu Mei Xian Jasmine
  54. Mohammad Ashiq Bin Jumaat
  55. Mok Wai Mun
  56. Muhamad Fadhli Bin Burhan
  57. Ng Chew Tong
  58. Ng Hui Nee
  59. Nithya S A K
  60. Nur Idayu Binte Wan Hussain
  61. Ong Yi Jing Anita
  62. Partiban s/o Govindasamy
  63. Poh Chee Keong Larrison
  64. Poh Guek Li
  65. Quek Che Wah Gilbert
  66. Rano Bin Md Isa
  67. Ryan Ong Gim How
  68. Saravanan s/o Ponnampalm
  69. Siva Prakash S/O Retanam
  70. Sum Yan Sun Joanne
  71. Tan Cher Seng
  72. Yazni Bin Jumaat
  73. Yogendran A/L Shanmugam

Higher Diploma in Supply Chain Management

  1. Chow Boon Kait (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Chua Chin Peng (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Tan Luoh Ying (Best Achiever & Book Prize Winner)
  4. Yvonne Tay (Best Achiever & Book Prize Winner)
  5. Fareedah Bt Fasulludi (Book Prize Winner)
  6. Jiang Yu Lun (Book Prize Winner)
  7. Khaw Wee Kim, William (Book Prize Winner)
  8. Lin Tianfeng (Book Prize Winner)
  9. Mary GangarLoo (Book Prize Winner)
  10. Wong Lee Siang (Book Prize Winner)
  11. A Shanmuganathan
  12. Bong Pui Jun Theresa
  13. Chin Teck Wah
  14. Chong Hwee Ming
  15. Ho Lee Peng
  16. Ishak Bin Mohd Said
  17. Loke Yn Yun
  18. Marietta
  19. Nang Win Lei Lei Myo
  20. Neng Ridawati Bte Hamdan
  21. Tan Guan Seng Keith
  22. Yang Bin Sui Sally
  23. Zhao Ming Yu

Back to top

Graduate Class of 2011

Diploma in International Freight Management

  1. Toh Wee Kiat (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Yor Soon Leng Andson (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Ang Yian Chew (Book Prize Winner)
  4. Lee Jie Ying (Book Prize Winner)
  5. Tee Bee Chai (Book Prize Winner)
  6. Tee Chau Wui (Book Prize Winner)
  7. Ang Lay Ying
  8. Ang Shi Mei June
  9. Annalyn Martin Montoya
  10. Catherine Tan Chiou Ling
  11. Chen Yan Zhi Alvin
  12. Chong Mie Hoon Eunice
  13. Chong Shyang Shing
  14. Chong Tjen Ti
  15. Chua Seow Peng
  16. Fernando Tan
  17. Fong Yoke Yeng
  18. Gin Chai Fong
  19. Huang Xiao Sheng
  20. Juliana Binte Salamat
  21. Kee Hooi Ai
  22. Lam Kam Yoke Jessamine
  23. Lam Wen Jiun, Alice
  24. Lan Mei Why
  25. Leaw Wei Wen
  26. Lee Hock Soon
  27. Lee Hui Shan Eileen
  28. Loh Swee Wai
  29. Loh Wah Tong Desmond
  30. Melissa Elizabeth Tan Li Sha
  31. Neo Jia Hao Jonathan
  32. Ng Kit Siang
  33. Ong Lian Huay Lilian
  34. Ong Shyue Shen
  35. Ong Yow Guang Kevin
  36. Quirk Jin Xing
  37. Rajanderan Malatthi
  38. Siti Mardiana Binte Mohamed Masbun
  39. Siti Marlina Bte Mohamed Masbun
  40. Tan Jia Hao Terence
  41. Tay Sui Shiang Jolyn
  42. Tham Chee Yin
  43. Toh Bee Hong
  44. Violeta C Guevarra
  45. Wong Chuen Cheong
  46. Woon Tien Seng Calvin
  47. Yen Lai Ching

Diploma in Integrated Logistics Management

  1. Lum Chee Meng (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Roy Yan Seow Teng (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Wong Woon Heng Amy (Best Achiever & Book Prize Winner)
  4. Abdul Rashid Bin Mawi (Book Prize Winner)
  5. Cheong Kam Hoon (Book Prize Winner)
  6. Lee Ai Li Lynette (Book Prize Winner)
  7. Liang Hao Ming (Book Prize Winner)
  8. Phang Zong Wei (Book Prize Winner)
  9. Phee Keng Hian (Book Prize Winner)
  10. Azli Bin Abdul Aziz
  11. Chan Shou Deng
  12. Chia Tze Kwek
  13. Ching Ei Leong
  14. Chu Jin Dyi
  15. Chua Chee Keong Vincent
  16. Chua Chong Chin Marvin
  17. Chua Tee Chong Eddie
  18. Foo Kay Long Daniel
  19. Goh Hock Nam
  20. Gunasegaran S/O Tharmalingam
  21. Heng Wei Quan
  22. Ho Kan Khiong
  23. Intan Binte Mahmood
  24. Lai Kok Sam
  25. Lai Yoke Ying Ivy
  26. Lau Li Yen
  27. Lee Lay Wah Grace
  28. Lee Sin Lan
  29. Leong Siew Cheng
  30. Lim Cheng Hoo
  31. Lim Joo San
  32. Lim Kian Ann Gordon
  33. Lim Kim Chung
  34. Lim Li Ling
  35. Lim Pei Yi Jocelyn
  36. Mohamad Azhar Bin Haron
  37. Mohamad Halem Bin Jasni
  38. Mohamed Fairoz Bin Abdul Hamid
  39. Neo Chin Teck
  40. Ong Pang Keong Bobby
  41. Poh Kim Siong
  42. Poon Chai Ming
  43. Rosmaini Shah Bin Johari
  44. Ruhayu Bte Yusof
  45. Seng Peck Kuan
  46. Song Chee Haw
  47. Tam Chan Ching
  48. Tan Choon Meng Wilson
  49. Tan Fanny
  50. Tan Hwee Hwee Evelyn
  51. Tan Li Ling Karen
  52. Tan Pei Shih
  53. Tan Ser Hock Darren
  54. Tan Yew Seng
  55. Tay Chu Hui
  56. Tay Kah Choon Steven
  57. Teo Kian Huat Alvin
  58. Teo Siow Chuan Daniel
  59. Thiam Chang Chian
  60. Wong Ee Ling
  61. Woo Yen Yee Joanne
  62. Yong Yoke Har
  63. Zul Azhar Bin Mohamed Sayee

Higher Diploma in Supply Chain Management

  1. Areen New Bee Bee (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Tan Annie (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Christopher Stockwell (Book Prize Winner)
  4. Gan Kong Nam (Book Prize Winner)
  5. Tan Tze Jin Winston (Book Prize Winner)
  6. Vincent Neo Bock Choon (Book Prize Winner)
  7. Chan Lai Ling
  8. Chockalingam Rajamanickam
  9. Han Ee Fong
  10. Kwong Hee Juat
  11. Lau Geok Cheng
  12. Lim Wee Loon Kenneth
  13. Ng Wee Chuang Louis
  14. Ngow Hwee Shian
  15. Ong Lay Gek Celine
  16. Si Thu Win
  17. Sun Yue Fei
  18. Yeo Kian Lok
  19. Zin Nyein Htwe

Back to top

Graduate Class of 2010

Diploma in International Freight Management

  1. Ang Sew Kee, Cynthia (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Kee Meei Fen (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Yvonne Tay (Best Achiever & Book Prize Winner)
  4. Zhou Li Juan (Best Achiever & Book Prize Winner)
  5. Ho Hee Yen, Evelyn (Book Prize Winner)
  6. Kwa Choon Hee Henry (Book Prize Winner)
  7. Leong Hon Heng Lawrence (Book Prize Winner)
  8. Lim Beng Hwa (Book Prize Winner)
  9. Lim Zhi Wei (Book Prize Winner)
  10. Ong Li Hua, Aylwin (Book Prize Winner)
  11. Ong Sue Leong Nicholas (Book Prize Winner)
  12. Tai Shiek Lee (Book Prize Winner)
  13. Wong Lai Yoke (Book Prize Winner)
  14. Yap Hui Peng (Book Prize Winner)
  15. Yee Chai Jun (Book Prize Winner)
  16. Yeo Wei Sheng Andy (Book Prize Winner)
  17. Ang Lay Hoon
  18. Chan Xiao Fen
  19. Chang Lam Hong Jacqueline
  20. Chia Ching Shyan
  21. Chin Ai Lin Christine
  22. Chng Selene
  23. De Silva Hazel Deniece
  24. Elaine Lim Sing Toh
  25. Evon Tan Xiu Lin
  26. Faizal Bin Hashim
  27. Fan Yan Jie
  28. Fazilah Bt Mohd Salleh
  29. Ho Jenny
  30. Jessica Tan Lay Lay
  31. Joseph Ow Kok Heng
  32. Keith Tan Poh Huat
  33. Lau Yit Hean
  34. Lee Ee How Jaren
  35. Lee Guan Hong Kelvin
  36. Lee Wei Chong, Jonathan
  37. Lee Yong Liang
  38. Leong Wei Yong
  39. Lily Ng Cheng Guat
  40. Lim Yang Wei
  41. Melissa Soh
  42. Mohamad Jufri Bin Ali
  43. Mok Pooi Shee
  44. Moo Kim Ping Peter
  45. Mr Lee Kian Loon
  46. Ng Kok Kiong Paul
  47. Ng Yan Ni
  48. Nicholas Wee Yong Liang
  49. Norhisam Bin Buang
  50. Ong Wee Leng Dennis
  51. Poh Yun Ting
  52. Quek Ching Hsien Edna
  53. Richelle Wee Yu Qian
  54. Sam Dahari Bin Kasban
  55. Sayed Mohsin Bin Mohamad
  56. See Hui Mei
  57. Siti Asmawiah Bt Mohamad
  58. Sivaneson Ruthrayson
  59. Stefanus Goana
  60. Sun Yushan
  61. Supriya Kumari Sinha
  62. Surianti Yusro
  63. Tan Bee Eng
  64. Tham Mee Fong
  65. Wong Sin Mey, Cindy
  66. Wong Wen Pink
  67. Xavier Razendren Henry Vincent
  68. Yang Bin Sui Sally
  69. Yap Siow Hwei
  70. Zubaidah Bt Sotho

Diploma in Integrated Logistics Management

  1. Chong Hwee Ming (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Hui Peng Kee (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Seng Lai Yee (Best Achiever & Book Prize Winner)
  4. Chua Ming Song Daniel (Best Achiever)
  5. Han Zuding (Book Prize Winner)
  6. Ho Chong Yee (Book Prize Winner)
  7. Lee Eng Seng (Book Prize Winner)
  8. Pong Miew Chin (Book Prize Winner)
  9. Sailor Wong (Book Prize Winner)
  10. Tan Foo Keong (Book Prize Winner)
  11. Wang Yong Shui (Book Prize Winner)
  12. Xie Hao Xing (Book Prize Winner)
  13. Ahmad Kusyairi bin Paidi
  14. Ang Lye Heng
  15. Anis bin Mohd Ismail
  16. Boo Kim Wat, James
  17. Cecilia Lim Fwee Hong
  18. Chan Wai Kong
  19. Chang Yin Pei
  20. Cheok Kang Chai
  21. Chua Boon Chang
  22. Deddy Mulyadi Bin Ahmad Dahlan
  23. Erniwati Bt Sinnen
  24. Gan Jia Lin, Audrey
  25. Gerard A Scheerder
  26. Goh Jun Feng
  27. Harold Chia Yong Huat
  28. Hasimah Binte Abu Samah
  29. Ho Ban Seng Derek
  30. Huang Huawei Terence
  31. Ibnu Farouk B. Abdul Rahim
  32. Jifri bin Ahat
  33. Johari bin Anual
  34. Kevin Singh Sandhu
  35. Khor Chin Hui
  36. Koh Peck Khim
  37. Kok Chuen Kong Calvin
  38. Lau Lee Pang
  39. Lee Chin Keng Dennis
  40. Lee Song Lim
  41. Lim Bao Shun
  42. Lim Bee Yen
  43. Lim Song Kee Patrick
  44. Liu Wanlin
  45. Loh Irene
  46. Loh Teck Kwang
  47. Low Chuen Meng
  48. Lum QingXiang
  49. Michael Gan Ku Song
  50. Mohamad Hanafi Khan bin Abdul Raffik
  51. Ng Chun Hao Stephen
  52. Ng Min Tze Benjamin
  53. Norfauzila bt Zuraidi
  54. Ong Swee Kai
  55. Ooi Bee Eng
  56. Ooi Eng Giap
  57. Rachel Chew Shu Hian
  58. Siti Kalsom Bt Mahamud
  59. Soon Jun Quan
  60. Stella Chai Siew Moey
  61. Su Kaiting Rowena
  62. Tan Choong Hong
  63. Tan Kah Heng (Magdalene)
  64. Tan Kian Boon
  65. Tay Cher Yi
  66. Tay Tia Chong
  67. Teo Lincy
  68. Tey Zi Yi
  69. Toh Han Sern
  70. Wong Soh Wei Jaslyn
  71. Yap Chwee Hoe
  72. Zhang Shu

Higher Diploma in Supply Chain Management

  1. Lim Kok Heng (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Neo Poh Leng Ann (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Christine Durand Piou (Book Prize Winner)
  4. DaungPorn Udompornpitaya (Book Prize Winner)
  5. Tan Choon Lan (Book Prize Winner)
  6. Tang Sze Jie (Book Prize Winner)
  7. Wun Wei Min (Book Prize Winner)
  8. Aye Mya Mya Kyi
  9. Bhupesh Malik
  10. Chiew Keng Keong
  11. Chim Tek Chuan Troy
  12. Chiong Lih Lih
  13. Chow Fook On
  14. Derek Tan Beo Leong
  15. Hnin Htet Htet Aung
  16. Irene Loh Ai Ling
  17. Lee Man Wai
  18. Lim Lye Hin
  19. Ng Chai Lian Stephanie
  20. Ong Chiew Hong
  21. Phang Xiao Yun
  22. Rebecca Yap
  23. Swe Swe Aung
  24. Tan Yok Hong
  25. Teng Yew Hua Leonard
  26. Yong Fah Yan Connie

Back to top

Graduate Class of 2009

Diploma in International Freight Management

  1. Neo Bee Lan Joyce (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Neo Poh Leng Ann (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Tan Chen Chee (Best Achiever & Book Prize Winner)
  4. Essam Saleh (Book Prize Winner)
  5. John Tan Kuan Yong (Book Prize Winner)
  6. Kwan Kwee Tin (Book Prize Winner)
  7. Loh Poh Nee (Bonnie) (Book Prize Winner)
  8. Seetoh Foong Yee Kelly (Book Prize Winner)
  9. Tang Yee Lar (Book Prize Winner)
  10. Yeo Eng How Daniel (Book Prize Winner)
  11. Andy Goh Kok Fu
  12. Ang Lay Pin
  13. Ang Li Nah
  14. Annie Ng Lay Yee
  15. Arlina Bte Lazim
  16. Bong Chui Fung
  17. Chim Tek Chuan
  18. Chong Sok Thian
  19. Chris Ong Tien Bee
  20. Daungporn Udompornpitaya
  21. David Dik Yong Huat
  22. Eugene Ng Chung Min
  23. Ho Lee Mei
  24. Irene Loh Ai Ling
  25. Jenny Toh Lee Nah
  26. Liew Kit Fung
  27. Linda Chng Poh Suan
  28. Ma'ahdie Bin Juma'at
  29. Mohamed Ali Bin Kasim
  30. Mohammad Iqbal Bin Hamid
  31. Mohd Rizal Bin Rashad
  32. Muralindran A/L Subramaniam
  33. Neo Thiam Heng
  34. Ng Lay Jing
  35. Noor Aizin Bin Mohamed
  36. Phang Xiao Yun
  37. Rathna Kumar s/o Rathnam
  38. Rebecca Yap (Yap Yew Yew)
  39. Rosnani Binte Saini
  40. Sabirinna bte Abdul Rahman
  41. Siti Jamaliah Binte Jamaludeen
  42. Soh Sai Ming
  43. Song Siao Shet
  44. Tan Jia Lee Jennifer
  45. Tan Sei Tee (Titus)
  46. Toh Wei Der
  47. Tommy Ng Xiangheng
  48. Wendy Kang Sow Bee
  49. Wendy Khoo

Diploma in Integrated Logistics Management

  1. Ou Li Li Shirley (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Serene Liao Peishi (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Siew Lilian (Best Achiever & Book Prize Winner)
  4. Chan Choon Sung Darren (Book Prize Winner)
  5. Chua Geok Lay (Book Prize Winner)
  6. Harbinderjit Singh (Book Prize Winner)
  7. Joey Khor Phiak Ngoh (Book Prize Winner)
  8. Liew Liak Theng, Vincent (Book Prize Winner)
  9. Tan Puay Sze (Book Prize Winner)
  10. Wee Shan Zen (Book Prize Winner)
  11. Ang Li Fern Jane
  12. Amutha D/O Singaram
  13. Aun Ling Sing
  14. Chan Lai Ling Samantha
  15. Cheong Siew Poon Monica
  16. Chia Shuwen Joanna
  17. Chow Yi Wen Jason
  18. Claire Liew Hui Yi
  19. Dennis Cheng Chye Siong
  20. Goh Chye Siang Darren
  21. Goh Soon Kie Geraldine
  22. Jamalludin Bin Hairi
  23. Jenny Kwek Siew Leng
  24. Kang Eng Huat Alan
  25. Kee Yek Phu
  26. Koh Joo Sia
  27. Kor Jiunn Siong
  28. Liang Kai Jie
  29. Lim Aik Meng Sam
  30. Lim Kiat Seng
  31. Lim Wee Kiat
  32. Mohamad Faizal bin Hassan
  33. Muhammad Firdaus bin Jamaludin
  34. Ng Wai Tuck
  35. Noor Azman bin Kassim
  36. Noorhuda Binte Ahmat
  37. Ong Ai Fang
  38. Pang Kai Ping
  39. Pang Kit Siang
  40. Phang Soo Chyi Steven
  41. Poo Hwee Kiang Cynthia
  42. Quek Lip Li
  43. Rowena Neo Siew Lan
  44. Saw Hwei Chin
  45. See Ka Lee
  46. Ser Han Beng Kelvin
  47. Siow Siew Ping
  48. Tan Pang Kwee Wilson
  49. Tan Yoke Hkeng
  50. Tay Boon Kiong
  51. Teo Jian Feng, Adrian
  52. Toh Hong Leong
  53. Wong Kim Soong
  54. Yong Chiou Yih Chloe

Higher Diploma in Supply Chain Management

  1. Elina Ee (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Tan Yew Hwa, Simon (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Aldrich Lim (Book Prize Winner)
  4. Chan Siong Fea (Book Prize Winner)
  5. Sim Yuki (Book Prize Winner)
  6. Tommy Halim (Book Prize Winner)
  7. Wong Kai Hou (Book Prize Winner)
  8. Andree Bin Su'ep
  9. Cheng Tee Yong Andy
  10. Chiang Lee Huang
  11. Chng Poh Lian, Angela
  12. Goh Suan Kee Kiky
  13. Liew Jiun Haur
  14. Loh Khangwei, Ken
  15. Ong Wee Peng
  16. Siew Shu Min Pamela
  17. Sui Lay Kian
  18. Tai Chai Yan
  19. Yeo Sing Sing

Back to top

Graduate Class of 2008

Diploma in International Freight Management

  1. Liew Jiun Haur (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Liew Yen Tin (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Ang Liang Seng (Book Prizer Winner)
  4. Chiang Lee Huang (Book Prize Winner)
  5. Fariza Binte Ja'afar (Book Prize Winner)
  6. Hoon Chee Yong Eric (Book Prize Winner)
  7. James Phua Keok Wah (Book Prize Winner)
  8. Sim Yuki (Book Prize Winner)
  9. Teo Guan Aun (Book Prize Winner)
  10. Carmen Ong Yoke Ling
  11. Eddie Tan Soon Hock
  12. Edwin Tey Han Siong
  13. Junaidah Binte Md Yusoff
  14. Keith Tan Guan Seng
  15. Li Chengjun
  16. Liew Loi Fong
  17. Lim Teck Beng
  18. Mardiana Binte Osman
  19. Mery Wijaya Kartini
  20. Muniandy Munusamy
  21. Ng Wen Wei
  22. Nuraishah Kamal
  23. Ong Xiuyi
  24. Pang Cheow Lee Adeline
  25. Sui Lay Kian
  26. Tan Bee Fong
  27. Tan Kee Hieng
  28. Tan Yong Hou
  29. Tang Shu Ling
  30. Teo Jun Yan
  31. Teo Wee Khuan
  32. Wang Liang Soon
  33. Wee Shane
  34. Wendy Toh Ah Poh
  35. Wong Si Wei
  36. Zulfursham Bin Abdul Rahman

Diploma in Integrated Logistics Management

  1. Chan Siong Fea (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Wun Wei Min (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Goh Kok Wah (Book Prize Winner)
  4. Halimi Bin Siraj (Book Prize Winner)
  5. Ho Jia Xin (Book Prize Winner)
  6. Lim Kok Heng (Book Prize Winner)
  7. Lim Sue Leng Maria Dean (Book Prize Winner)
  8. Maidin Bin Mohd Hussian (Book Prize Winner)
  9. Poh Hui Mien (Book Prize Winner)
  10. Ang Shir Li Irene
  11. Azman bin Abdul Aziz
  12. Cher Yong Han Jeffrey
  13. Chern Pei Woon Elizabeth
  14. Choo Mei Ling
  15. Chu Teck Sing
  16. Goh Tan Rui, Larry
  17. Goh Yu Hong, Francis
  18. Heng Boon Pin
  19. Heng Chor Leng
  20. Jack Ong Min Keat
  21. Jean Ong Tian Khin
  22. Khairul Anuar Bin Osman
  23. Koh Chew Peng Cheryl
  24. Lee Ai Peng
  25. Lee How Hiong Edmund
  26. Lee Mei Ling Shirley
  27. Leong Yin Kwan
  28. Low Wei Wen
  29. Muhammad Thaufek Bin Abdul Samat
  30. Ng Eng Koon
  31. Nur Maisarah Amir
  32. Ong Ee Meng
  33. Pearlyn Tang Li Chin
  34. Sammy Soh Kim Meng
  35. Sun Chao Seng
  36. Tan Chui Hoon Jenny
  37. Tan Eng Huay
  38. Tan Soon Eng
  39. Teo Kok Thiam
  40. Teoh Lean Foong
  41. Ting Shee Lin
  42. Yap Mui Ling

Higher Diploma in Supply Chain Management

  1. Chua Whei Yeng Journie (Best Achiever & Book Prize Winner)
  2. Jess Koh (Best Achiever & Book Prize Winner)
  3. Chan Kin Joo (Book Prize Winner)
  4. Christina Lee Chui Ngoh (Book Prize Winner)
  5. Lea A Lucin (Book Prize Winner)

Back to top